Českou Kanadou 2010

Je to jedinečný závod psích spřežení. Proč? Na území přírodního parku Česká Kanada se totiž jedou jen dva závody tento a letos i první ročník Českého NON-STOPU.

Na Kanadu se letos sjelo 41 závodních týmu. S různým počtem psů a s různými plemeny. Letos se odjely kategorie MU, MU1, MB, MB1, MSKJ2 a turistická. Trať byla dlouhá 38 km.

Musím říct, že letos vyšlo úplně nádherné počasí. Sněhu bylo oproti loňsku spousta. Dokonce bylo i pod nulou a především nepršelo! Trať byla skvěle připravená, letos nám totiž konečně vyšla rolba takže se to pěkně ujelo.

Prvních pár km po startu přes louku až ke kravínu se to pejskům první den poměrně bořilo a tak starty pro některé nebyly tak rychlé. Ale i přesto byli průměrné rychlosti u některých vysoké!

Konkrétně náš tým odjel v sobotu trať za 2:47:11 s průměrnou rychlostí 13,64 km/hod a tento den jsme byli první. Pejsci šlapali moc pěkně, líbilo se mi to. Tak za půlkou mě dojela Palizka takže jsme se jí chytli a i když nám ujela ke konci drželi jsme se jí dlouho. Ovšem ten start nás hodně brzdil jak se to bořilo psům se moc rychle běžet nechtělo. Beena jak má krátký nožičky vždycky jednu někde zapomněla a zakopla. Za kravínem jsme se napojili na silnici a už to bylo v pohodě. Dalo se i běžet takže jsem jim hodně pomáhala, aby se moc neunavili.

V neděli byli starty mnohem rychlejší trať byla už ujetá a ráno ji ještě projeli skůtrama. Všechny týmy si časy vylepšili! Náš tým to jel 2:44:00 s průměrnou rychlostí 13, 90 km/hod. V kategorii MU1 jsme se stali vítězi s celkovým časem 5:31:11 a s rychlostí 13,77 km/hod.

Jak už jsem se zmínila závod se letos vydařil konečně to vypadalo tak jak mělo! Všichni závodníci byli spokojení J.

Tak doufám, že příští rok napadne aspoň tolik sněhu jako letos. Abychom mohli závodníkům zase připravit takovou trať, aby byli všichni spokojení!